İtalya Vize Başvurusu Gerekli Evraklar

Kişisel ve finansal gibi çeşitli unsurları içeren İtalya vize başvurusu gerekli evraklar eşliğinde ülke seyahatlerine yön verebilirsiniz. Seyahat öncesinde hazırlanması gerekenler:

  • Pasaport hepsinin başında gelir ve en az 90 gün geçerliliği bulunması halinde kabul edilir.
  • Güncel ve eski pasaportlara ilişkin vizelerin de yer aldığı sayfalar için fotokopiler talep edilir.

Pasaport kadar elzem olan bir diğer belge kimlik fotokopisi oluyor. T.C. kimlik numarasının açık bir şekilde paylaşıldığı kimlik fotokopilerinin vize dosyaları içerisine eklenmesi beklenir. Bununla birlikte gelenler başvuru formu için de:

  • Madde ve son sayfada yer alan imzalar ile başvuru formunun teslim edilmesi gerekir.
  • Başvuru sahibi tarafından eksiksiz ve hatasız olarak doldurulması beklenir.
  • 90 günü aşan konaklamalara ilişkin başvuru formu da zorunlu hale getirilmiştir.

Bunlar kadar gerekli olan bir diğer belge biyometrik fotoğraflar oluyor. 35 x 40 mm ebatlarını dikkate alarak 2 adet biyometrik fotoğrafın dosyalara eklenmesi istenir. Bununla birlikte seyahat sigortası gelir ve seyahat etmek isteyenlerin:

  • Seyahat süresini kapsayacak şekilde sigorta poliçelerini hazırlamaları istenir.
  • En az 30.000 Euro olan teminata karşı sigortaların çıkartılması gerekir.

Son olarak bunlar arasına katılan vize harcına dair tarafımız ile iletişime geçenler zaman kaybetmeyecektir. Nitekim en güncel haliyle gerek belgelere gerekse vize harçlarına ilişkin yol göstermekteyiz. Bize başvurularını hızlandırmak ve de olumlu sonuç almak isteyenler hemen iletişim numaralarımız ile görüşme sağlayabilir.

İtalya Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl?

İtalya vize başvurusu gerekli evraklar toplandığı taktirde dilekçe hazırlıklarına geçilir ve başvuru hızlandırılır. Bunun için kişinin şahsi ve kurum bilgilerine, seyahat amacına ve gideceği ülkeye karşılık dilekçe hazırlıklarına yer verilir.

İtalya Vizesi İçin Randevu Alınır Mı?

Online olacak şekilde İtalya vizesi için randevu almak zorunlu kılınmıştır. Aynı zamanda telefonla arayarak randevuya netlik kazandırmanız mümkün olacaktır.

İtalya Vize Başvuru Merkezleri Hangileri?

Hem İtalya Konsolosluğu hem de İtalya Büyükelçiliği tarafından belgeleriniz değerlendirmeye alınır. Belge incelemelerine karşı olumlu veya olumsuz sonucun da yine yetkili merciler tarafından bildirilmesi sağlanır.

Menü
Acil Vize