İtalya Vize Başvuru Formu

İtalya vize başvuru formu, vize başvuru sürecinizdeki ilk evrak olarak karşınıza çıkar. Bu formu indirip çıktı almanız ve ardından doldurmanız gerekmektedir. Buradaki bilgileriniz ile orantılı olarak sizden belgeler istenecektir. Yani belgeleriniz ve vize başvuru formunu doldurma sürecinizde verdiğiniz bilgiler eşleşmelidir. Çünkü istenen belgeler aslında bu bilgiler ile bağlantılı belgeler olacaktır. Bu nedenle doğru biçimde doldurulması gerekmektedir. Ancak bu aşamada İtalya vize başvuru formu nasıl doldurulur gibi sorular sorulması mümkündür. Çünkü özellikle ilk kez vize başvurusu yapıyorsanız pek bilgili olmamanız normaldir ve bizler bu konuda sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

İtalya Vize Başvurusu İçin Neler Gerekir?

İtalya vize başvurusu yapabilmek için gereken ilk şey İtalya vize başvuru formu olmaktadır. Bu form en önde yer almalıdır ve burada tüm bilgileriniz doğru bir biçimde tamamlanmalıdır. Ardından 2 adet biyometrik fotoğrafınız da olmalıdır Bu fotoğraflar son aylarda çekilmiş olup arka planı beyaz olmalıdır. Üzerinizde herhangi bir aksesuar bulunmamalıdır ve kulaklar gözükmelidir. Vize dilekçesi de yer almalıdır. Bu dilekçe el ile yazılmalı ve imzalanmalıdır. Pasaportunuz yer almalıdır. Bu pasaportun aslı olmalıdır. Ancak öncesinde başka pasaportlarınız oldu ise onları da ekleyebilirsiniz. Aynı şey vize için de geçerlidir. Vizeniz oldu ise onu da ekleyebilirsiniz. Ancak bunlara ek olarak örneğin ticari bir amaç ile gidiyorsanız ticaret için davetiye ve aynı şekilde öğrenci olarak gidiyorsanız öğrenci belgeniz ve eğitim alacaksanız bunun davetiyesi gerekmektedir. İtalya vize başvurusu için neler gerekir sorusu sıklıkla sorulmaktadır ve evraklar bu şekildedir.

İtalya Vize Başvuru Formu Nereden Elde Edilir?

İtalya vize başvurusu ile ilgili sorulardan biri de İtalya vize başvuru formu nereden elde edilir sorusudur. İtalya vize başvuru formu konsolosluktan ya da büyükelçilikten alabilir ve internetten indirebilirsiniz. İtalya vize başvuru formu ücretsiz indir işlemini buralardan gerçekleştirebilir ve çıktı alarak el ile doldurabilirsiniz. Burada bilgileriniz doğru olmalıdır ve başvuru formu çok karışık bir biçimde yazılar ile dolu olmamalıdır.

Menü
Acil Vize