İtalya Oturum İzni Başvurusu

İtalya oturum izni başvurusu sırasında gerekli koşulların eksiksiz yerine getirilmesinin yanı sıra başvuru aşamasında tüm detayların da prosedürler ile beraber yakından takip edilmesi gerekmektedir. İtalya oturum başvurusu sürecinde kişilerin kesinlikle ilk başvurularında ret yanıtı almaları durumunda firmamız gibi profesyonel firmalar ile iş birliği yapması tavsiye edilmektedir. İtalya oturum izni alma aşamasında hem prosedürlerin yerine getirilmesi hem de sürecin takibine dair eksiksiz hizmet verecektir.

İtalya Oturma İzni Kaç Günde Çıkar?

İtalya oturma izni kaç günde çıkar; oturum izni 2-4 hafta arasında sonuç verecektir. Bu aşamalarda pandemi sebebi ile bazı sapmalar meydana gelebilmektedir. İtalya oturum iznine dair son adımın atılması ve başvurunun geçerli kılınması için kişilerin harç ödeme adımlarını da tamamlaması gerekir. Harç ödeme aşamasının sonrasında kesinlikle makbuzu saklamalısınız. Başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda yatırmış olduğunuz tutarın iadesi söz konusu değildir. Bu durum sadece İtalya özelinde uygulanan bir durum değildir. Tüm Avrupa ülkelerinde aynı uygulama mevcuttur.

İtalya Süresiz Oturum İzni Şartları

İtalya süresiz oturum izni şartları kapsamında öğrencilerin tabi oldukları adımların daha esnek olduğu görülüyor. Fakat öğrencilerin dahi maddi durumlarını belgelemeleri talep edilmektedir. Öğrencilerin eğitim masraflarının ve diğer ihtiyaçlarının kim tarafından karşılanacağına dair bir burs varsa bunun sunulması gerekir. Kalacak yere dair de bilgilendirme yapılmalıdır.

İtalya oturum izni almak adına eğiti başvuruları yapılırken kişilerin bursu yoksa hesaplarında kendi ihtiyaçlarını karşılayacak seviyede bir tutarın yer alması lazımdır. Bu durum sadece öğrenciler için değil işçiler ve emekliler için de geçerliliğini sürdürür.

İtalya Oturum İzni Gerekli Evraklar

İtalya oturum izni gerekli evraklar derlenirken kişilerin özellikle kimlik bilgileri, pasaport, resim ve başvuru formunu eksiksiz doldurması gerekmektedir. Bu başvuru formunun doldurulma sürecinde eksik bilgi verilmemelidir. Evraklarda bir eksiklik olursa ya da koşullar ihlal edilirse başvuru sonucunuz ret yanıtı içerecektir. Belgeleri sunarken pasaportunuzun geçerliliğinin güncel olmasına dikkat edilmelidir. Geçerliliği en az 9 ay olmalıdır. Ayrıca tahrip edilmemiş ve tüm giriş çıkışlar eksiksiz olarak istenecektir. Bu aşamada eski pasaportunuz varsa onun da talep edilmesi söz konusu olabilir.

Menü
Acil Vize