İtalya Konsolosluğu Ankara

İtalya Konsolosluğu Ankara açık adresi Atatürk Bulvarı numara 118 şeklinde belirtilmiştir. Hem İtalya vatandaşlarının idari ve mali işlemlerinin bildirilmesinde hem de oldukça kısa bir süre içerisinde vize başvurularının yapılmasında ana kaynak olarak kullanılmaktadır.

İtalya Konsolosluğu vize başvuru adımlarının tamamlanması için doldurulması gereken başvuru formu talep ettiğiniz vizeye göre değişim göstermektedir. Dm türü vizede oturum izni ve 90 günden fazla kalma imkanı sunulurken C tipi vize 90 günden az kalacak kişiler için hazırlanmıştır.

İtalya Konsolosluğu İstanbul

İtalya Konsolosluğu İstanbul adresi ise Tom Tom Kaptan Sokak, 5 34433 Beyoğlu olarak tabir edilmektedir. Bu adres aracılığı ile vize başvuru adımlarının ret yanıtı alması durumunda ret yanıtına itiraz etme fırsatınız da olacaktır. İtalya konsolosluğu rey yanıtlarına itiraz adımını haftanın sadece belirli günleri kabul etmektedir. Bu nedenle randevusuz gelmemelisiniz. İtirazınız kabul edilmezse yatırmış olduğunuz hacın tarafınıza ödenmesi de mümkün olmayacaktır. Sadece İtalya’da değil diğer Avrupa ülkelerinde de ödenen harç ülkede saklı kalacaktır.

İtalya Konsolosluğu İletişim

İtalya Konsolosluğu iletişim verileri 0312 457 4200 ve 0212 243 1024 numarası üzerinden sunulmaktadır. Bu iletişim numaraları aracılığı ile gerekli olan başvuru adımlarını en kısa sürede gerçekleştirme fırsatınız olacak ve tüm konsolosluk işlemlerine dair de bilgi alma fırsatını yakalayacaksınız. Verilen numaralar sadece mesai saatleri içerisinde hizmet vermektedir. Mesai saatlerinin dışında yetkililer ile iletişim kurmak için [email protected] mail adresini kullanmanız gerekir. Mail adresine atılan iletiler İtalya Konsolosluğu tarafından en yetkin birimler aracılığıyla yanıtlanacaktır.

İtalya Konsolosluğu Randevu

İtalya Konsolosluğu randevu adımları dijital randevu ara yüz ile anında tamamlanabilmektedir. Dijital olarak başvurularınızı alarak kendi adınıza randevunuz oluşturulacaktır. Oluşturulan randevunuzda ilerleyen günlerde erteleme ve saat değişimleri yapma hakkınız da vardır. Randevu adımları da dahil olmak üzere tüm aşamalarda vize başvuru takip süreçlerinde firmamızdan yardım alabilirsiniz. Firmamız size en profesyonel ekip ile sorunsuz şekilde bilgilendirme sunacaktır. Randevu adımlarını takip etmek ve hizmet politikamız hakkında bilgi almak için temsilcilerimize bağlanmanız yeterli olacaktır.

Menü
Acil Vize